Medinės durys

Medinės durys – labai plati sąvoka. Taip vadinamos masyvios, įsprūdinės medžio durys, taip pat durys, pagamintos iš medienos produktų: pjuvenų plokščių arba klijuotos medienos plokščių MDF fanieros. Svarbiausia medinių durų savybė – tai natūralumas. Jos lengvai pritaikomos prie bet kurio stiliaus interjero, visada išlieka madingos bei aktualios. Medinėse duryse puikiai tinka įvairūs stiklai, vitražai, medžio raižiniai, jas galima tvirtinti bet kokios medžiagos staktose.

Medinės durys gali būti masyvios, įsprūdinės medžio durys arba pagamintos iš medienos produktų – klijuotos medienos plokščių MDF faneros arba pjuvenų plokščių. Medinės durys yra skirstomos pagal gaminimui naudojamos medienos rūšį.

Medžio masyvo durys, kitaip vadinamos įsprūdinėmis ar filinginėmis durimis, gaminamos iš ąžuolo, beržo, uosio, pušies, alksnio, raudonmedžio ir kitų klijuotos medienos rūšių. Masyvaus medžio durys gaminamos iš aukščiausios rūšies medienos, todėl yra ypač tvirtos, nesideformuoja ir neskyla.

Faneruotos durys gaminamos iš faneruotų plokščių. Tai skydinės durys, kurios gali būti aklinos arba stiklintos, lygios arba profiliuotos, o jų paviršius yra padengtas įvairios medienos lukštu. Laminuotos durys – įvairių konstrukcijų ir paskirčių, nebrangios durys, nereikalaujančios specialios priežiūros. Laminuotų durų paviršius vizualiai primena natūralų medį, o pagal spalvą ir struktūrą nesiskiria nuo fanerinių durų.beveik masyvaus medžio ir suteikia didesnę pasirinkimo įvairovę.

Dažytos durys – pigiausia medinių durų rūšis, gaminama iš medžio plokštės. Dažytos durys yra lakuojamos, dažomos ir impregnuojamos. Šių durų apdailai yra naudojami HERBERTS, TIKKURILA dažai ir beicai, ir kitos apdailos medžiagos (AKZO NOBEL, MILESI, BECKER ACROMA). Durų spalvą galite pasirinkti iš RAL spalvų paletės.

Medinės durys naudojamos ne tik namų viduje, tačiau ir kaip išorinės durys. Tokiu atveju reikalingos specialios konstrukcijos – sutvirtinti rėmai, aukštesnės saugos klasės furnitūra, naudojamos ASSA ir ABLOY rankenos ir spynos. Pasirinkus medines duris, reikia atkreipti dėmesį į durų staktas – jos gali būti tiek standartinių pločių (74, 80, 94mm), tiek ir pritaikytos pagal sienų storį, galimi stačiakampių ir OVAL staktų pasirinkimai.

Medinės durys yra tvirtos, patikimos ir lengvai pritaikomos prie namų interjero. Jas galima dekoruoti įvairiais vitražais, medžio raižiniais ar stiklais. Medinės durys skirstomos pagal gaminiui naudojamos medienos rūšį. Įsprūdinės (filinginės) medinės durys gaminamos iš ąžuolo, uosio, beržo, alksnio, pušies, raudonmedžio, buko ir kitų klijuotos medienos veislių. Šios durys pasižymi dideliu patvarumu ir stabilumu. Masyvaus medžio durys paprastai yra brangesnės ir jų gaminimui naudojama kokybiškiausia mediena. Durims naudojamas trigubo klijavimo pušies tašas, pagamintas iš aukščiausios rūšies rinktinės medienos, todėl gaminiai nepleišėja, neskyla, nesitraukia ir nesideformuoja.

Medinių durų pavyzdžiai:

medzio_durys_7medines_durys_6medines_durys_5medines_durys_4medines_durys_3medines_durys_1medines_durys_2